Ontdek de verschillende gehuchten van Auris-en-Oisans, de charme van de oude stenen en de traditionele sfeer van bergdorpjes. Een gemakkelijke route met ononderbroken uitzicht op de omgeving.
Over ons : Bezoek aan de gehuchten – Wandeling vanuit Les Cours
Je komt door de gehuchten van Auris op zoek naar geschiedenis en erfgoed.
Geniet van het panoramische uitzicht op de Écrins.
TECHNISCHE INFORMATIE
Vertrekpunt: Les Cours, Auris en Oisans
Hoogteverschil: 200 m
Reistijd: 2u15
Afstand: 5,7 km
KAART EN TOPO
Kaart / Topogids OBP n°3 (te koop bij het toeristenbureau) routes 302 + 303 + 304 + 308 + 307
IGN Top 25 Bourg d'Oisans en Alpe d'Huez 3335 ET
ITINERARIUM
Ga vanaf de parkeerplaats in het gehucht Les Cours de hoofdweg op en loop 100 meter omhoog om de weg over te steken en het pad naar Les Certs te nemen. De route is schaduwrijk, met een paar openingen om van het uitzicht te genieten.
In het gehucht Les Certs kun je tussen de huizen wandelen en genieten van de vredige sfeer voordat je je wandeling voortzet.
Het pad naar beneden naar La Balme vertrekt aan de linkerkant, net voor het washuis. Een mooie stenen trap leidt naar beneden tussen de huizen en het pad slingert door de velden naar het gehucht La Balme.
Je steekt La Balme over en volgt dan, na de kapel, de borden naar Les Châtains, een mooie halfbeschaduwde oversteekplaats om te genieten van het adembenemende uitzicht op de Romanche en het Écrins-massief, waar de Meije koning is.
Neem bij Les Châtains de eerste afslag links die op de hoofdweg uitkomt. Ga 50 meter naar links, steek dan de weg over en maak de lus af tot het gehucht Cours. Je kunt stoppen bij het eco-museum "La Maison d'Alice" in Les Cours.
Je kunt de lus ook maken vanaf het station van Auris, in de richting van Les Cours. Op de terugweg is de route hetzelfde.
DINGEN TE ZIEN ONDERWEG
- Wandel in het gehucht Les Certs door de smalle straatjes naar de kapel Saint-Jean-Baptiste, met zijn opvallende houten klokkentoren.
- Het gehucht Cours herbergt een kapel, een eco-museum en een aantal zonnewijzers, een teken van de helderheid van de zon.
DINGEN OM TE DOEN IN DE BUURT
- Ontdek het oriëntatieparcours van het erfgoed langs de gehuchten van Auris. Verkrijgbaar bij het VVV-kantoor of te downloaden op www.auris.fr.
- Het pad van de Cheminées de La Balme duikt onder in de vallei van de Romanche, niet ver van de Clapier d'Auris. Dit historische pad was het enige dat het dorp met de vallei verbond.
WAARSCHUWING
Auris ligt niet ver van de Romeinse weg die Turijn met Vienne verbond via Susa, de Montgenèvre-pas, Briançon, de Lautaret-pas en Grenoble. Auris moet zijn aangedaan door een secundaire route die zonniger was dan de hoofdroute via Mont de Lans.
Honden moeten aangelijnd zijn vanwege de aanwezigheid van herdershonden in bepaalde periodes van het jaar.
In het kort
2 h 15
D+: 200 m
5.7 km
Blauw
GPX plattegrond en parcours
Bezoek aan de gehuchten – Wandeling vanuit Les Cours
Auris-en-Oisans
Voorzieningen
- Parkeerterrein in de buurt
Diensten
- Huisdieren toegestaan
Faciliteiten
Activiteiten
- Duur seance: 135 minuten
Uitstapjes
- Gemiddelde duur van een individuele rondleiding: 135 minuten
Opening
Van 15/05 tot en met 31/10.
Onder voorbehoud van goede sneeuwcondities en goede weersomstandigheden.
Tarieven
Gratis toegang.